چهارشنبه، 24 مهر 1398

تور لحظه آخری استانبول

 

یکی از پیشنهاد های ویژه آژانس های گردشگری به دوست داران سفر ، تور های لحظه آخری استانبول می باشد. استانبول شهری رویایی است که ما بین شرق و غرب است و اروپا و آسیا را به هم پیوند می دهد. این شهر پر از دیدنی های رنگارنگ و خوشی های تمام نشدنی می باشد. در این شهر بناهای تاریخی بسیاری از جمل کلیسا های رومی و قصر ها و مسجد های عثمانی زیبایی برای بازدید توریست ها وجود دارد. هم چنین دارای طبیعت بسیا زیبا و دل انگیزی است که حس رویایی می دهد طوری که از دیدن این مناظر نمی توان دل کند. خیابان همیشه زیبای استقلال و هم چنین خیابان پر شور تقسیم که جزء مهم ترین خیابان های این شهر محسوب می شود. اینشهر قلب برند های اروپایی نیز می باشد. د راین شهر می توان بهترین و زیبا ترین و با کیفیت ترین اجناس لباس و پوشاک را در این شهر پیدا کنید. در این شهر برند های مختلفی از تمامی آنها در این شهر وجود دارد. این شهر مرکز مد و زیبایی و پوشاک نیز می باشد.
در واقع استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه محسوب می شود. این شهر از امکانات بسیاری برخوردار است و مرکز اقتصاد و فرهنگ کشور ترکیه می باشد. این شهر زیبای استانبول در کنار دریای مرمر و هم چنین تنگه بسفر واقع شده است. اسانبول بزرگ ترین و تنها شهر ی است که در بین دو قاره واقع شده است که این تنگه دو قاره اروپا و آسیا را از هم جدا می کند. این شهر بزرگ یا به اصطلاح کلان شهر در سال 2010 به عنوان یک شهر بسیار فرهنگی اروپایی شناخته و معرفی شد. لازم به ذکر است که بند طبیعی شاخ طلایی یا همان خلیج آنها در این شهر بزرگ قرار گرفته است.

حال می خواهیم جزئیات بیشتری از این شهر زیبا و دل انگیز را برای کسانی که قصر سفر به این شهر را دارند را معرفی کنیم.هم چنین به کسانی که تا به حال به این شهر سفر نکرده اند توصیه می شود که حتما به این شهر سفر کنند. با ما در تور لحظه آخری شهر زیبای استانبول همراه باشید.


جاذبه های توریستی استانبول

تور لحظه آخر استانبول

 

 

در تورهای عادی استانبول و یا چه در تورهای لحظه آخری آن این امکان را به مسافران می دهیم که بتوانند از تک تک لحظات آن و مکان های این شهر دیدن کنند. مکان هایی مانند باکرکوی و یا بوسفروس و هم چنین کوجوک جکمجه مکان های عمومی برای شنا دن در سطح شهر می باشند که می توان از آن استفاده کرد. مکان هایی مانند سیله و یا سیلیوری و یا توزلا و کیلیوس در دریای سیاه و همین طور جزایر پرینسس در دریای مرمر در بیرون شهر برای شنا کردن نیز وجود دارند. در این جزایر تمامی امکانات لازم برای توریست ها و حتی مردم عادی برای تفریح فراهم آورده شد است. یک از دلایلی که مردم به استابول سفر می کنند بیشتر برای حمام آفتاب گرفتن در سواحل زیبا و هوای گرم و مطبوع آن می باشد. بعد از سالیان طولانی یکی از افتخارات بزرک ترکیه به خصوص استانبول در کشف جدید و مدرن منطقه سرد آب و هوایی در قسمت اروپایی آن نیز در جهان می باشد. در این قسمت زیبایی های بسیار زیادی واقع شده است که حال و هوای عجیبی را به آن می دهد. آب و هوای این شهر تقریبا ابری و دارای مراکز خرید و کلیسا های رومی و قصر های عثمانی نیز می باشد. در تورهای لحظه آخری با ما همراه شوید.
 

                                                                      استانبول و مراکز خرید

 

 

 

ایرانی های زیادی  به قصد خرید پوشاک و پارچه های ترک به ترکیه سفر می کنند. استانبول شهر مد و لباس های به روز می باشد. این شهر بهترین خیاط ها و دوخت های لباس را دارد. در این شهر مراکز خرید بسیاری وجود دارد و از گزینه ی بسیار مناسبی برای خرید می باشد. هم چنین از لحاظ مد و پارچه و لباس از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی از مراکز خرد معروف استانبول مرکز خرید آکمرکز می باشد. در این مرکز خرید انواع لباس زنانه و مردانه و پوشاک بچه و پارچه های ترک و هم چنین انواع کیف و عینک و حتی وسایل الکترونیکی وهر آن چه که شما به آن نیاز داشته باشید می توانید در آن پیدا و خریداری کنید. پارچه های ترک از طرح ها و رنگ های متنوع و مختلفی با بهترین کیفیت در بازار عرضه می شود.

از دیگر مکان هایی را که می توان برای خرید به آنجا رفت بازار کاپالی چارشی آن است. این بازار سقف دار است که مورد توجه توریست های زیادی از سر تا سر دنیا واقع شده است. این بازار بسیار بزرگ و دارای حداقل چهار هزار بوتیک و مغازه های مختلف است. همچین کوچه های مختلفی برای فروش فرش و زرگری و پارچه ها و اجناس دیگر در این بازار بزرگ استانبول نیز وجود دارد. 


سوغاتی استانبول 

شهر استانبول سوغاتی جالب و عجیبی دارد. قلیان به عنوان سوغاتی ترکیه بسیار معروف است. طوری که در اروپاییان قلیان را به نام شیشه می شناسند و به همین اسم معروف است. بنا بر این از ترکیه قلیان را به همه جای دیا صادر می کنند و به نام سوغاتی ترکیه فروخته می شود.

ترکیه، شهر استانبول هنرهای دستی بسیار زیبایی دارد. این هنرهای دستی شامل ظروف سرامیک و برنجی و همین طور قالیچه و دیگر موارد نیز می باشد. در این شهر بازاری وجود دارد که فقط مخصوصادویه های مختلف است. این بازار به نام می سر چارشی می باشد. هنگامی که وارد این بازار می شوید عطر و بوی ادویه های مختلفی به مشام می رسد. هم چنین دارای بازار عتیقه جات نیز هست که این بازار همان دربدستان قدیمی می باشد. در تور های لحظه آخری با ما همراه باشید.


 

 


 

تور لحظه آخری استانبول

 

 


فرودگاه استانبول

 

تور لحظه آخری استانبول

 

در شهر استانبول دو فرودگاه بین المللی واقع شده است. بزرگ ترین آن فرودگاه بین المللی آتاترک نام دارد. دومین فرودگاهی که به تازگی تاسیس شده است فرودگاه سابیها جوکین نام دارد. در این شهر از هر گونه وسایل نقلیه موجود اعم از اتوبوس، مینی بوس، تاکسی، تاکسی های ون، قایق، کشتی، انواع قطار و مترو و هر آنچه که دیگر هست استفاده می شود. تاکسی هایی که در سطح شهر مشغول به کار هستند از به صورت شخصی کار می کنند و نرخ آنها به صورت تاکسی متر حساب می شود. به همین دلیل هزینه تاکسی در این شهر به نسبت گران می باشد. تاکسی های ونی که در سر تاسر شهر ترکیه مشغول فعالیت هستند مسیر مشخصی برای رفت و آمد دارند. هم چنین نرخ کرایه های آن ارزان تر از تاکسی می باشد و نرخ آن نیز مشخص است. رنگ ون و تاکسی ها در آنجا زرد می باشد.

با توجه به گفته های مختصر ذکر شده درباره ی شهر زیبا و رویایی استانبول بازدید از این شهر را به همه توصیه می کنیم. در تور لحظه آخری استنابول شما می توانید با پرداخت هزینه ی بسیار مناسب و مقبول و با داشتن بهترین امکانات بهترین و خاطره انیز ترین سفر را برای خود و خانواده تان به ارمغان بیاورید.