چهارشنبه، 24 مهر 1398

تور لحظه آخری ترکیه

کشور ترکیه که دارای فرهنگی مخلوط از اروپا و آسیا می باشد و در سر تاسر آن شما می توانید تقابل سنت و مدرنیته را ببینید. در کل نژاد مردم این کشور از ترک ها و کرد ها تشکیل شده است و از لحاظ اقلیت دینی بیشتر مردم کشور ترکیه مسلمان می باشند. پس تور ترکیه می تواند برای مسلمانان بسیار مسافرت خوبی باشد. در همین حال تعداد بسیاری از اروپائیان علی الخصوص آلمانی ها و روس ها علاقه بسیاری به گذراندن اوقات خود در تور ترکیه را دارند آن هم به دلیل آب و هوای معتدل و ساحلی و بخصوص آفتاب مناسبی که مردمان کشور های اروپایی بیشتر به دنبال آن می باشند چرا که در کشور های اروپایی اغلب هوا بارانی می باشد.


تور لحظه آخری ترکیه

آداب و رسوم مردم ترکیه

همانند سایر کشور ها ترکیه هم دارای آداب و رسوم های مختلفی می باشند و از نکات جالب توجه آن این است که بگوییم این کشور هنوز برای اروپایی شدن و یا آسیایی ماندن خود تصمیم نگرفته است به این دلیل که هنوز تقابلی واضح میان سنت و مدرنیته در داخل آن نمایان است. از فرهنگ غربی آپارتمان های لوکس، رستوران های مدرن و همچنین مراکز خرید بزرگ که به نوعی خانه ی دوم برند های معروف دنیا می باشند و از فرهنگ سنتی و اسلامی می توان به معماری اسلامی در مساجد و مناره ها و استفاده از فرش ها دست باف علی الخصوص فرش ایرانی نام برد که شما با ورود به تور ترکیه با پلی میان آسیا و اروپا وارد شده اید.

بعد از سلام و احوال پرسی شروع به پرسیدن سوالات بیشمار در مورد شما و کشورتان می کنند البته برای صحبت مطمئن باشید به خوردن یک فنجان چای یا قهوه ترک دعوت می شوید. این سوالات صرفا به خاطر کنجکاوی ذاتی شان هست نه برای آزار دیگران. میخواهند این گونه به گردشگران میزان محبت و اشتیاق شان بفهمانند. مردم ترکیه بچه ها و کودکان را بسیار دوست دارند.مردم ترکیه برای "بله گفتن" به همراه تکان دادن سر به بالا و پایین از کلمه " evet" استفاده میکنند و یا برای "نه گفتن" با تکان دادن سر به سمت عقب از کلمه "hayir". استفاده از زبان بدنی در ترکیه بسیار رایج است. این مردم گاها به جای صحبت کردن از اشاره کردن با سر به شما قصد فهماندن موضوعی را دارند. مثلا وقتی وارد رستوران میشوید پیش خدمت با تکان دادن سر خود به سمت پایین قصد دارد به شما بفهماند که او را دنبال کنید تا میز مناسب را نشان دهد.

 

در ترکیه نیز مانند سایر شهرهای مهم و تاریخی چون ایران بازارهای قدیمی و بزرگ وجود داشته که مرکز مهم تبادلات تجاری محسوب میشود. در مهمترین مقصد برای علاقه مندان به خرید استانبول و خیابان استقلال می باشد. مملو از فروشگاه ها و مراکز خرید سنتی مانند بازاربزرگ یا Grand bazaar تا انواع مدرن آن که بهشتی برای خانم ها و علاقه مندان به خرید می باشد. مهمترین مرکز خرید استانبول Kanyon یا کانیون، سیتیز City’s، مارمارا Marmara برای خرید کالاهای لوکس و برند ، اولیویوم Olivium مرکز تجاری که اجناس با کیفیت اما با قیمت ارزانتر به فروش میرسد و مرکز فروش جواهرات Cevahir که برای علاقه مندان به بازدید از جواهرات زیبا بهترین پیشنهاد محسوب می شود. مردم ترکیه خوردن غذا و نوشیدنی را بسیار دوست دارند چرا که خوردن غذا بخصوص با دوستان و خانواده را زمانی برای استراحت خود درنظر می گیرند. اگر به دیدن مردم ترکیه می روید بسیار پسندیده است که با خود شیرینی به همراه داشته باشید. عموما مردم ترکیه با باقلوای ترکی از مهمانان خود پذیرایی میکند. بعد از غذا معمولا چایی و قهوه به همراه شیرینی می خوردند بهتره قهوه و چای خود را تا ته فنجان نخورید
اگر یکی از دوستان ترکیه ای شما را به رستوران دعوت کردن معمولا رسم و سنت شان بر این است که میزبان پول غذا را پرداخت می کند و این را نشانه احترام به میهمان خود تلقی می کنند. بوسیدن دست بزرگتر ها در ترکیه بسیار با ارزش شمرده میشود. معمولا مهمانان و جوانان در بدو ورود به منازل برای مهمانی در ابتدا به سراغ بزرگترها می روند وبه آنها ادای احترام میکنند.

معروف ترین غذا در ترکیه چیست؟

کباب بخصوص "دونرکباب " از غذای اصلی و مجلسی ترکیه می باشد در هر منطقه کباب یه سبک خود طبخ میشود. کوفته ترکی "Kofte" ، پیلاو"pilav" ، نان یسبار خوشمزه سیمیت Simit، کوکورچ kokorec و انواع ماهی های کبابی دانست.

 

تور لحظه آخری ترکیه