چهارشنبه، 24 مهر 1398


تور لحظه آخری سامویی
سواحل سامویی در کشور تایلند

اگر تا به حال به کشور تایلند و سواحل آن سفر نکرده اید حتما این کار را انجام بدهید زیرا کشور تایلند دارای سواحل زیبایی خواهد بود. یکی از این سواحل زیبا که همه آن را می شناسند و طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است سواحل زیبای سامویی می باشد. آب سواحل کشور تایلند دارای آبی زلال و پاک می باشد که لطیف و به رنگ سفید است. ساحل سامویی از این ویژگی برخوردار می باشد که آسمان آن همیشه نه ولی در زمانی که ماه قرص کامل می شود به گونه ای عمل می کند که کل جزیره تحت تاثیر قرار گرفته و مردم و ساکنین حاضر در جزیره یک شب تا صبح را جشن می گیرند. این امکانات در همه سواحل در کشور تایلند وجود ندارد و نمی توان گفت که امکانات موجود در همه سواحل یکسان است.


ساحل سامویی تایلندهتل ساموییساحل چاونگ

یکی از سواحل زیبای جزیره سامویی ساحل چاونگ می باشد که دقیقا در قسمت شمالی گوشه ی جزیره سامویی واقع شده است که نزدیک ترین فاصله را با فرودگاه دارا می باشد. یکی از بزرگترین و بهترین سواحل در جزیره سامویی می باشد. در ساحل چاونگ مراسم زیادی برگزار می شود که این مراسم عبارتند از : جشن هایی که کنار سواحل برگزار می شود، شب زنده داری هایی که در شب انجام می شود، فعالیت هایی که انجام می شود، رستوران ها و هم چنین مراکز خرید تجاری در جزیره سامویی  تمامی این ها مواردی هستند که گردشگرانی که به این ساحل از جزیره سامویی سفر می کنند با آن آشنایی زیادی داشته و شناخته شده می باشد. ساحل چاونگ به دلیل این که دارای سواحل سپید رنگ می باشد هم چنین دارای دریای زلال نیلی بوده و جنبش درختان نخل در آن به وضوح به چشم می آید. هم چنین دارای درختان نخل بوده که دارای نسیم دلنواز دریا بوده و در کنار این درختان هتل و رستوران هایی ساخته شده است. این هتل ها و رستوران ها مانند بهشت کوچکی بر روی زمین می باشند. این ساحل مخصوص افرادی خواهد بود که علاقه زیادی به سواحل شلوغ و پر هیاهو دارند و دوست دارند وقت خود را به بهترین نحو ممکن بگذرانند که این افراد در رده سنی جوانان و هم چنین زوج های جوان خواهد بود. بیشتر این افراد این ساحل زیبا را انتخاب خواهند کرد.
معروف ترین سواحل سامویی

اگر تصمیم دارید که سفر کنید و حتما قصد دارید تا به ساحل سامویی سفر کنید اولین و بهترین قدم این خواهد بود که ساحلی که مدنظرتان است را انتخاب نمایید. در واقع با این انتخاب شما بهترین و مناسبت ترین ساحل را انتخاب خواهید کرد. برای این که بتوانید به یکی از سواحل زیبایی جزیره سامویی در کشور تایلند سفر کنید باید اطلاعات کافی در مورد تمامی آن ها داشته باشید. با به دست آوردن اطلاعات لازم در این باره شما خواهید توانست تا اطلاعاتی درست و جامع در این باره جمع آوری کنید. با این اطلاعات می توانید تعطیلات خوب و عالی را تجربه نمایید. تعطیلاتی که باب طبع شما بوده و بتواند لحظات خاطره انگیزی را نصیب تان کند. بسته به انتخاب شما هر کدام از این سواحل جزیره سامویی را انتخاب کنید دارای امکانات مختلفی خواهد بود. هیچ کدام از سواحل سامویی دارای امکاناتی شبیه به هم نخواهند بود. هر ساحلی که در جزیره سامویی واقع شده است امکاناتی متمایز با دیگر سواحل عرضه خواهد کرد.

1-ساحل جشن و مهمانی

2-ساحل آرامش بخش

3-ساحل پر از عناصر سنتی محلی

4-ساحل برای تفریحات دریایی 

اسامی سواحل جزیره سامویی:

ساحل چاونگ _  ساحل لامای ساحل بوفوت ساحل مانیم ساحل بودای بزرگ ساحل تالینگ یام ساحل لیپانوی ساحل ژوانگ مونمزایای ساحل چاونگ

جشن های زیادی به صورت شبانه در این ساحل برگزار می شود. دارای امکانات زیادی برای غذاخوردن ، هتل های زیاد که در تمامی رنج های قیمتی وجود دارد. بیشتر هتل ها در این ساحل فاصله کمی با فرودگاه خواهند داشت.

معایب ساحل چاونگ

ساحل چاونگ در فصولی شلوغ بوده و به دلیل این که به عنوان مرکز جزیره سامویی معرفی شده و می باشد ساحل شلوغی می باشد. در تمام لحظات از شبانه روز این ساحل بسیار پر سر و صدا بوده و تراکم جمعیت در آن زیاد می باشد.

 

ساحل لامای

ساحل لامای به عنوان شهری شرقی بوده که در قسمت شمالی ساحل چاونگ واقع شده است. این ساحل بسیار شبیه به همسایه خود می باشد که این ساحل از نظر ابعاد، دارای ابعاد کوچکتری می باشد. ساحل لامای در جزیره سامویی دقیقا شبیه به ساحل چاونگ در جزیره سامویی می باشد از این لحاظ که این ساحل نیز مانند ساحل چاونگ شاهد مراسم شب زنده داری و شاد می باشد و افراد و گردشگران می توانند تعطیلات خوب و شادی را در این ساحل زیبا سپری کنند. همین طور دارای رستوران ها ، سرگرمی ها و اقامت گاه هایی می باشد. ساحل لامای به عنوان ساحل دوم در جزیره سامویی شناخته می شود و دارای جذابیت های ویژه و خاصی می باشد. این جذابیت ها منحصر به فرد می باشد و فقط شامل همین ساحل در جزیره سامویی می باشد. افرادی که علاقه شدیدی به جشن دارند ، یا این که قادر به پرداخت هزینه زیادی نمی باشند یعنی محدودیت بودجه ای دارند و علاقه ای به شلوغی ندارند. این ساحل بهترین گزینه برای شما به همین دلایل ذکر شده خواهد بود.


سامویی تایلند

 

سامویی تایلند

 

 

ساموییمزایای ساحل لامای

این ساحل شاریط بسیار عالی از لحاظ غذاخوری ، شب زنده داری و سرگرمی دارد و همین طور تعرفه ای که باید بابت هزینه هتل بپردازید کم می باشد.

معایب ساحل لامای

اگر در هتل های کنار ساحل اقامت نداشته باشید برای این که بتوانید به هتل دسترسی پیدا کنید با دشواری رو به رو خواهید شد. در ساعاتی که شلوغی وجود دارد ترافیک شدیدی وجود خواهد داشت.


ساحل بوفوت

یکی دیگر سواحل جزیره سامویی ساحلی به نام ساحل بوفوت می باشد. در این ساحل برخورد ساکنین و افراد با هم به رشی مدرن بوده ولی هم چنان دارای فرهنگی برگ گرفته از کشور تایلند می باشند. در قسمت شمالی جزیره سامویی قسمتی به نام دهکده برای ماهی گیران تعبیه شده است که بیان کننده میراثی از گذشتگان در جزیره سامویی خواهد بود. در سواحل بوفوت خانه هایی از جنس چوب و عتیقه وجود دارند که برگرفته از کشور چین و تایلند بوده و حتی در مواقعی ترکیبی از هر دو مورد می باشند که زندگی به روش مدرن نیز در آن در نظر گرفته شده است. علاوه بر این که خانه هایی به این سبک و سیاق وجود دارند هتل هایی نیز در کنار سواحل آن ساخته شده و همیشه پذیرای گردشگران گرامی می باشد. امتداد این هتل های ساخته شده چیزی در حدود 2 کیلومتر خواهد بود.

در ساحل بوفوت رستوران و بوتیک هایی وجود دارند که همگی آن ها به نحوی طراحی و ساخته شده اند که باعث شده اند تا با ظاهری که شهر دارد یکسان شوند. تمامی امکاناتی که در ساحل بوفوت در نظر گرفته شده است این ساحل را به ساحلی تبدیل کرده که توانسته خود را که حالتی سنتی و قدیمی دارد همین حالت را حفظ کند. همین عامل باعث شده است تا ساحل بوفوت به نقطه ای برای گردشگری تبدیل شود. گردشگرانی که می خواهند به جایی سفر کنند که نه خیلی شلوغ و پر ازدحام باشد و نه این که خیلی ساکت و خلوت باشد انتخاب ساحل بوفوت بهترین گزینه خواهد بود.مزیت ساحل بوفوت

این ساحل دارای رستوران ها و مراکز خرید متنوعی می باشد که دارای هتل های زیادی می باشد که برای این که بتوانید از این هتل ها استفاده نمایید هم در قیمت تنوع دارد و هم در رستوران زیرا رستوران های زیادی در آن ساحل بنا نهاده شده است تا مسافران با خیالی آسوده بتوانند رستوران و هتلی را که با هزینه آن ها هماهنگی دارد انتخاب نمایند.

معایب ساحل بوفوت

ساحلی آرام و بدون سر و صدا می باشد هم چنین دارای رنگی تیره تر می باشد. رنگ تیره ای که دارد از سواحل دیگر تیره تر ی باشد. ساحل سامویی