چهارشنبه، 24 مهر 1398

تور لحظه آخری کوش آداسی


تور لحظه آخری کوش آداسی

کوش آداسی که به جزیره پرنده شهرت داشته ، جزء یکی از بهترین و دیدنی ترین مناطق گردشگری ترکیه بوده. از نظر موقعیت جغرافیایی این جزیره از شمال با نواحی سلجوق و پاموجاک هم مرز بوده و از جنوب جزیره با  شبه جزیره دیلک نزدیک می باشد. که با شهرستان آیدین 71 کیلومتر فاصله داشته که در سواحل نواحی زیبای اژه قرار گرفته . قدمت کوش آداسی به هزاره سوم قبل از میلاد بر می گردد. که مردمان این منطقه از فلات مرکزی آناتولی مهاجرت کرده اند، رستوران ها و کافه های که در نواحی ساحلی واقع شده اند ، خانه های قدیمی بر جای مانده از قدیم بوده که بیانگر فرهنگ و تمدن این منطقه می باشند و هتل ها و بلوک هایی واقع در تپه ها ساخت و ساز های دهه 80 میلادی را تشریح می کنند. این جزیره به دلیل همجواری با جزیره یونانی ساموسمورد توجه بسیاری از گردشگرانی که در بدو ورود به شهر ترکیه هستند قرار گرفته است. از این رو می توان با استفاده تور لحظه آخری کوش آداسی از جاهای دیدنی این جزیره دیدن کنید

پارک های آبی کوش آداسی :


پارک های آبی کوش آداسی


این شهر دیدنی دارای سه پارک آبی مجهز و کامل با نام های آدالند ، آکوا فانتزی و لانگ بیچ آکواریزورت هستند که هر کدام به ترتیب در چهار ، شش و پنج کیلومتری شهر کوش آداسی واقع هستند . البته پارک های آبی آکوا فانتزی و لانگ بیچ آکواریزورت هر دو هتل بوده که پارک آبی نیز دارند و آدالند تنها پارک آبی بوده که دارای اتوبوس های رایگان هستند .که نمونه ی از رقص گروهی دلفین ها را در پارک آبی آدالند می توان مشاهده کرد. با تور لحظه آخری کوش آداسی از پارک های آبی این شهر حتما دیدن کنید

جاذبه های دیدنی کوش آداسی

شهر زیبای ازمیر :


جاذبه های دیدنی کوش آداسی

 

ازمیر یکی از شهرهای تاریخی و بعد از استانبول و آنکارا بزرگ ترین شهر ترکیه بوده ، موزه باستان شناسی شهر ازمیر ، و یکی از اصلی ترین شهرهای بوده که گردشگران و مسافران ، این شهر را به دلیل پوشاک و پارچه های ترک اصل به عنوان مرکز اصلی برای خرید انتخاب می کنند .از دیگر جاذبه های شهر ازمیر می توان به میدان ساعت و جاذبه آسانسور که دیدی زیبا به دریا را در ارتفاع داشته . و از جمله رستوان های زیبا و بهترین مراکز تفریحی ، کافه های دلنشین کنار ساحل و غیره که همگی جزء جاذبه های شهر ازمیر بوده. و این شهر فاصله زیادی با کوش آداسی نداشته ، مسافتی 1 الی 1:15

چشم انداز پاموک کاله :


چشم انداز پاموک کاله


چشم انداز زیبا و فوق العاده از پله های سفید رنگی که از تراویدن رسوب آب در منطقه غرب ترکیه به وجود آورده ، مسافران و گردشگران را همه ساله به سمت خود می کشد ، این منطقه به دلیل پله های شیب داری که داشته و با این رسوبات پوشیده شده است طبیعت سفیدی را به وجود آورده که شبیه برف بوده . پاموک کاله دارای چشمه های آب گرمی که تعداد آن ها به 17 چشمه می رسد و دمای این چشمه ها به قدری زیاد بوده که امکان شنا کردن نیز در آن وجود ندارد و افزایش دمای زیاد این چشمه ها موجب رسوبات این منطقه شده که صحنه های شبیه پنبه را به محیط داده .بیشتر مردم این منطقه به دلیل سنت دیرینه ای که دارند بر این باورند که رسوبات آهکی که در حوضچه های این  نواحی وجود دارد برای بسیاری از بیماری ها مفید بوده و این خود موجب جذب شمار زیادی از مسافران به این منطقه بوده. این حوضچه های آب گرم در 18 کیلومتری کوش آداسی واقع هستند .

جزیره کبوتر منظره ای بکر :


جزیره کبوتر منظره ای بکر


در واقع وجه تسمیه شهر کوش آداسی که به جزیره پرنده نیز شهرت داشته همین جزیره کبوتر بوده و نمادی از این شهر بوده . یکی از بکرترین صحنه های زیبا و بی نظیر این جزیره در هنگام غروب آفتاب بوده که هر ببینده ای را شیفته این مکان می کند . و در مهاجرت فصلی پرندگان ، انواعی از زیباترین پرندگان در جزیره کبوتر گرد هم می آیند که صحنه های زیبا را خلق می کنند . در دوره امپراطوری عثمانی جزیره کبوتر به جزیره کوش آداسی معروف بود که بعد ها این نام به شهر داده شد. قلعه ای که در این جزیره ملاحظه می کنید در زمان های گذشته به دلیل استراتژیکی نظامی که داشته ساخته شده .در تور لحظه آخری کوش آداسی از این منطه هم دیدن نماید. بسیار دیدنی بوده.

خانه مریم-شهر افسوس :


شهر افسوس-خانه مریم


قدمت این مکان تاریخی و اصیل به هزاره پنجم قبل از میلاد بر می گردد . شهر افسوس در بین شهر ازمیر و شهر کوش آداسی که در کناره رود مندرس و دریای اژه قرار گرفته.. این شهر زیبا به عنوان زیارتگاه سبیل اول ، آرتمیس و بعد از آن محلی برای مریم مقدس بوده که سال های آخر عمر را در آنجا سپری کرد . گفته شده است که دامنه های کوه های شهر افسوس محلی برای اصحاب کهف بوده که در غاری نزدیک به دویست سال در خواب فرو رفته بودند. از دیگر آثار بر جای مانده از این بنای تاریخی که به سده 125 میلادی بر می گردد ، کتابخانه که توسط ژولیوس آکویلا سلسوس برای بزرگداشت و یاد بود پدرش بنا کرده می باشد.

غواصی در دریایی مدیترانه :
در تور لحظه آخری کوش آداسی یکی دیگر جاهای که همه ساله مورد توجه غواصان دنیا قرار گرفته ، غواصی در دریایی مدیترانه که دارای نقاط بکر و زیبا و دست نیافتنی بوده که غواصان دنیا را به سمت خود می کشاند . در کوش آداسی سه ایستگاه معروف برای غواصان داشته که Aqua Adabanko یکی از معرف ترین این ایستگاه ها بوده . در کوش آداسی برای هر گروه غواصی بسته به نوع مهارتشان راهنمایی های داده می شود تا از منظره زیبایی زیر دریا لذت ببرند .

بازار های روز و مراکز خرید :


بازار های روز کوش آداسی

در سفر به کوش آداسی حتما از بازارهای از جمله بازار روزهای سه شنبه و جمعه که محصولات تازه مانند ماهی های تازه، سبزیجات و ... که بازار تره بار بوده . از بازار روز چهارشنبه که انواع لباس و پوشاک های محلی و با کیفیت می توان خرید ، دیدن کنید. در این بازار همچنین جنس های تقلبی با مارک های معروف خریداری کرد. آتلتس ، کوش و باروک از جمله مراکز خرید در شهر کوش آداسی هستند. با تور لحظه آخری کوش آداسی می توانید از تمامی این مناطق و مناطق بسیاری دیدن کنید .

آژانس های تور لحظه آخری کوش آداسیبا یکی از تور های باسابقه و معروف در زمینه تور های خارجی بوده که با ارائه کامل ترین و بروزترین تور های خارجی فعالیت داشته و در تور لحظه آخری کوش آداسی نیز از کامل ترین و بهترین خدمات برخوردار بوده.